1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

כך תמנעו מפגיעות מיותרות בעת בניית הסוכה

על רקע המראות שחוזרים על עצמם מדי שנה של הקמת סוכות מסוכנות ובלתי בטיחותיות, והאסונות שמתרחשים מדי שנה בעת הקמת הסוכה, מומחי מכון התקנים מגישים טיפים להקמת סוכה בצורה בטיחותית

אלי קלייןו' תשרי תשפ"ד 21/09/2023 13:27
תגיות:

טיפים חשובים סוכה על פיגומים סוכה על פיגומים צילום: דוד קשת

כך תמנעו מפגיעות מיותרות בעת בניית סוכה: מומחי מכון התקנים בטיפים בטיחותיים לחג.

יש לבנות את הסוכה רק בשטחי מרפסות או קומת קרקע ואין להקימה על פיגומים.

בסוכות הבנויות בגובה, יש לסלק מסביב להן חפצים כבדים כגון: אדניות או כל חפץ כבד אחר כדי שלא יפלו מגובה לחצר הבית, לסוכות אחרות או למקום בו מסתובבים אנשים.

אם בונים סוכה בחצר יש לנכש את הצמחייה מסביב בה יכולים להסתתר נחשים, עקרבים וזוחלם נוספים. יש להקפיד לעבוד בנעליים סגורות.

יש לוודא כי מיקום הסוכה אינו בסמוך למתקני חשמל או בלוני גז וכי דרכי הגישה אל הסוכה וממנה יהיו פנויים וללא כל מכשול, כדי לאפשר פינוי מהיר של הסוכה בעת הצורך.

במהלך הקמת דפנות הסוכה, יש להקפיד להרחיק מהאזור ילדים על מנת שלא ייפגעו מדופן שעלול ליפול עליהם. יש לוודא את חיזוק הדפנות זו לזו באופן כזה שלא תתאפשר קריסתן. יש להקפיד במיוחד כאשר מדובר בדפנות עץ, או כל חומר קשיח אחר.

במהלך הנחת הסכך, יש להיזהר כשעומדים בגובה. אין לטפס על מעקה המרפסת, או על סולם שאינו יציב.

את הסכך יש לחזק לגוף הסוכה כך שלא יעוף ברוח ויפצע עוברי אורח.

כפות דקלים- בקצותיהם של כפות הדקלים ישנם 'קוצים' העלולים להיתפס באצבעותיהם ובידיהם של העוסקים בבניית הסוכה. יש להרחיק את כפות הדקלים מילדים ולוודא שלא יידקרו מהן. יש לאחוז בכף הדקל מתחתיתו ולא בין העלים מחשש שבעלי חיים העלולים להימצא שם.

מהלך חיבור הסוכה לחשמל, יש לשים לב שלא לגעת בחוטי חשמל חשופים או בנקודות חשמל שאינן בטיחותיות. יש לוודא כי בטרם חיבור הסוכה לחשמל השקעים יהיו תקניים ובטיחותיים לשימוש, על מנת להימנע מהתחשמלות.

תליית קישוטים: אין לעמוד על מעקות, סולמות לא יציבים, כיסאות וכו', על מנת לתלות את קישוטי הסוכה. נפילה מגובה עלולה לגרום לנזק לעמוד השדרה, לזעזועי מוח ובמקרים קשים אף למוות. בכל מקרה של נפילה מגובה, יש להזעיק עזרה מקצועית, אין להזיז את הנפגע ואין להרימו.

יש להימנע מלהשאיר נרות דולקים בתוך הסוכה ללא השגחה מחשש לסכנת דליקה בסוכה. יש לתת את הדעת על מיקום הנרות בסוכה.

 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. חג שמח ומאיר לכל בית ישראל הקדושים  (ל”ת)


;