1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. ביטחון

חיסול, השמדה והסרת האחריות: שר הביטחון מפרט את שלבי המלחמה

שר הביטחון יואב גלנט בפתח ישיבת ועדת חוץ וביטחון: "אנו במלחמת אין ברירה. ה-7 באוקטובר הוא היום שהחל את תהליך מחיקת חמאס" | חיסול החמאס, השמדת יכולותיו והסרת האחריות של ישראל מהרצועה: גלנט חושף לראשונה של שלבי המלחמה

צביקה סגלה' חשון תשפ"ד 20/10/2023 14:14

התכנית נחשפת שר הביטחון גלנט שר הביטחון גלנט צילום: אלעד מלכה

שר הביטחון יואב גלנט, נפגש הבוקר (שישי) בקריה בתל אביב עם חברי ועדת חוץ וביטחון, בראשות יו"ר הועדה ח"כ יולי אדלשטיין. בסקירתו שר הביטחון הדגיש את העובדה שמדובר במלחמת אין ברירה שכפה עלינו חמאס, שבכך חתם את גורלו.

שר הביטחון עמד על יעדי המערכה, ובראשם חיסול החמאס והשמדת יכולותיו הצבאיות והשלטוניות, הסרת אחריות מוחלטת של ישראל מרצועת עזה, ויצירת משטר ביטחוני חדש.

"זו מערכה של שלושה שלבים סדורים", אמר גלנט. "אנו נמצאים בשלב הראשון, בו מתקיימת מערכה צבאית באש ובהמשך בתמרון שתכליתם השמדת פעילים ופגיעה בתשתיות לשם מיטוט והשמדת החמאס. השלב השני יהיה שלב ביניים של המשך הלחימה בעצימות נמוכה יותר וחיסול כיסי התנגדות".

"השלב השלישי יהיה יצירת משטר ביטחוני חדש ברצועת עזה, הסרת האחריות מצד ישראל על החיים ברצועה ויצירת מציאות ביטחונית חדשה לאזרחי ישראל ותושבי העוטף".

 יו"ר הועדה, ח"כ יולי אדלשטיין אמר בפתח הדיון: "אנחנו ניתן כל מרחב הפעולה לצה"ל, לכוחות הביטחון ולקבינט. מה שצריך כדי לנצח - יקבלו. בו בזמן, הוועדה תפקח ותבחן בכל רגע נתון שאנחנו פועלים בכיוון הנכון ושמטרות המלחמה נשמרות".

"בנוסף וחשוב לא פחות, הוועדה בראשותי תשים דגש רב על העורף האזרחי ועל התנהלותו של פיקוד העורף. אני מודה לשר הביטחון על הפגישה ועל שיתוף הפעולה ההדוק".

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מה עם שבויים?????  (ל”ת)


 2. להילחם כדי שרוצחי הרשות ואבו מאזן ישלטו????  


 3. להילחם כדי שרוצחי הרשות ואבו מאזן ישלטו????  


 4. שלב ג' ???  

  ציוני

 5. לימוד התורה והתפילות והחיזוקים שלנו ישמרו על החיילים  

  יהודי

;