תל אביב 27° באר שבע 28° חיפה 28° ירושלים 27°
ז' אדר א' התשפ"ד
16.02.2024
יש המון פחד וחששות

אחיה של החטופה: "הגרלה נוראית, אנחנו לא יודעים מי כלול ב-50 הללו"

עמרי לוטם, אחיה של הגר ברודץ שנחטפה לשטח הרצועה לצד ילדיה: "יש קצת תקווה, אנחנו עוד לא קופצים משמחה". הוא תיאר: "מפחדים לדמיין מה הם ראו בדרך"

אחיה של החטופה: "הגרלה נוראית, אנחנו לא יודעים מי כלול ב-50 הללו"
מבצע חרבות ברזל - היום הראשוןצילום: צלמי פלאש90

הגר ברודץ, אם לעופרי, יובל ואוריה, נחטפה עמם לשטח רצועת עזה לפני 47 יום. עמרי לוטם, אחיה, שוחח עם ענת דוידוב ואודי סגל ב-103FM והתייחס לעסקת השבויים המתגבשת שעשויה להוביל להשבתם. 

"יש קצת תקווה, קמנו עם קצת תקווה, אבל איתה יש המון פחד וחששות", הודה, והוסיף: "הגרלה נוראית, אנחנו לא יודעים מי כלול ב-50 הללו. אנחנו מפחדים שיפצלו אותם. עם כל התקווה אנחנו עדיין מאוד חוששים. עלתה לנו טיפה האנרגיה, אבל אנחנו עוד לא קופצים משמחה".

לדבריו, "אנחנו מתנתקים מהחדשות לחלוטין, אני מאזין רק כשמישהו מהמשפחה שלי עולה. גם את הדברים שנאמרו לפניי היה קשה מאוד לשמוע. בוודאי שלשמוע את כל מקבלי ההחלטות בכנסת זה להיכנס לתסריט אחר לגמרי בגוף".

כשאתה שומע אנשים שמתנגדים נניח לעסקה?

"זה ממש לא מפתיע האנשים האלה. מתחילת דרכם הם יודעים רק לעשות רעש ולהסית ולפלג, וכן, הם עושים לנו חיים מאוד קשים".

חלק מהעניין הזה שאתם לא רוצים לצפות ולהאזין זה העניין שנכנסה פוליטיקה לתוך כל הסיפור הכואב הזה?

"גם הפוליטיקה המגעילה שיש בתוך זה וגם כל הדברים שצצים ולרגע נעלמים. בשבוע שעבר דיברו על עסקאות ורגע אחד כן, רגע אחד לא. זה משהו לא נורמלי, וגם לשמוע על העסקה הזאת בחדשות עוד לפני שהספיקו להגיד לנו... ידינו כבולות, אין לנו יותר מדי מה לעשות עם זה, זה המצב".

כשאתה מדמיין את הגר חוזרת עם עופרי יובל ואוריה, מה הדבר הכי קשה שאתם תצטרכו לספר להם? מה הם לא יודעים?

"מה הם לא יודעים? שהרבה מאוד חברים שלהם נרצחו בקיבוץ ושהם לא יחזרו יותר לקיבוץ למקום שהם גדלו בו וכל כך אהבו. אנחנו מאוד חוששים לבריאות הנפשית שלהם כשהם יחזרו. אנחנו מפחדים לדמיין מה הם ראו בדרך ומה הם חוו בכמעט החודשיים האלה שהם שם. אנחנו עדיין חוששים ועדיין חרדים, אנחנו יודעים עם מי יש לנו עסק ובאמת עד שלא כולם חוזרים אנחנו לא מורידים את הרגל מהגז. אנחנו מאוד מקווים שהגר והילדים, חלק מהעסקה הזאת הקרובה, אבל גם כשהם יחזרו אנחנו לא נפסיק להילחם על כל השאר".

 

עזהחמאסמלחמת חרבות ברזל

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.writer }} | {{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.writer }} | {{ reply.date_parsed }}
טען עוד