1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

רשימת 300 המחבלים המועמדים להשתחרר מהכלא

משרד המשפטים פירסם הבוקר באתר האינטרנט רשימה של 300 אסירים ועצורים ביטחוניים העשויים להשתחרר בשני שלבים ובמספר פעימות, בהתאם למתווה לשחרור חטופים ישראלים חיים שנקבע בהחלטת ממשלה

ישראל לפקוביץט' כסלו תשפ"ד 22/11/2023 11:07

מספר פעימות בשני שלבים ניסיון דקירה בשער האריות ניסיון דקירה בשער האריות צילום: שימוש לפי סעיף 27א'

משרד המשפטים פירסם הבוקר באתר האינטרנט רשימה של 300 אסירים ועצורים ביטחוניים המוחזקים במשמורת שירות בתי הסוהר, העשויים להשתחרר בשני שלבים ובמספר פעימות, בעקבות ההסכם לשחרור חטופים ישראלים משבי חמאס ברצועת עזה.

ישראל העבירה רשימה של כ-100 חטופים, אולם נכון לעכשיו העסקה מדברת על שחרור של לפחות 50 מהם. אם בארבעת ימי ההפוגה ישחרר חמאס רק 50 חטופים, מהכלא הישראלי ישוחררו 150 אסירים ועצורים פלסטינים.

כל המחבלים שמיועדים לשחרור לא הורשעו ברצח, הבנים הם בני 18 ומטה, הבנות בכל הגילאים. הצעיר ביותר בן 14, המבוגרת בת 59. 74 מתוכם הם תושבי מזרח ירושלים.

בין המיועדים לשחרור נמצאת אסראא ג'אבעס (38), שנגזר עליה 11 שנות מאסר אחרי שהורשעה בפיצוץ בלון גז שהוביל לפציעת שוטר באורח קל ליד מעלה אדומים ב-2015. היא זכורה בעיקר בגלל שהיא ג'אבעס ביקשה לעבור ניתוח אף קוסמטי על חשבון המדינה, אחרי שנפצעה בעצמה מפיצוץ בלון הגז. בקשתה נדחתה.
אבראהים זמר (15) ממחנה הפליטים עסכר בשכם, ביצע פיגוע ירי באפריל השנה ליד קבר שמעון הצדיק בירושלים ופצע שני ישראלים בינוני וקל, גם הוא צפוי להשתחרר.
בנוסף מחבל שביצע פיגוע דקירה לפני פחות מחודשיים בשער יפו כשדקר ופצע קשה אזרח ישראלי והמפכ"ל היה במקום והעניק טיפול רפואי. גם הוא עשוי להשתחרר.

גם המחבל מוחמד אבו קטיש, בן ה-16, שביצע פיגוע דקירה סמוך לתחנת הרכבת הקלה בירושלים בשנה שעברה צפוי להשתחרר. אבו קטיש חיפש קורבן חרדי, התנפל עליו, דקר ופצע אותו קשה. הוא ריצה שנה אחת מתוך 15 השנים שנגזרו עליו.

בין האסירים שברשימה אין אסירים שהורשעו ברצח. העבירות הן ניסיון לרצח. חלק מהאסירים נמצאים במעצר ועוד לא הועמדו לדין.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;