1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

האיחוד האירופי: נגביר את הסיוע לעזה על רקע הפסקת האש בין ישראל לחמאס

ראש האיחוד האירופי מורה לנציבות האירופית "לעשות את המקסימום" כדי להשתמש בהפסקת האש כדי להגביר את משלוחי הסיוע שלה

ראובן כספיט' כסלו תשפ"ד 22/11/2023 13:01

"נעשה את המקסימום" סיוע הומניטרי לעזה סיוע הומניטרי לעזה צילום: Atia Mohammed/Flash90

הנציבות האירופית הודיע תגביר את משלוחי הסיוע לעזה במהלך הפסקת האש שהושגה בין חמאס לישראל. בברכה שפרסמה על ההסכם שהושג הלילה, אורסולה פון דר ליין, ראש הגוף המבצע של האיחוד האירופי, אמרה כי האיחוד ישתמש בחלון כדי להיכנס יותר סיוע הומניטרי לעזה. "הנציבות האירופית תעשה את המקסימום כדי לנצל את ההפוגה הזו לסייע הומניטרית לעזה", אמרה בהצהרה היום (רביעי), והוסיפה כי "אני מברכת בלב שלם על ההסכם".

אמש פורסם כי הנציבות האירופית טוענת לאחר בדיקה של המקומות אליהם מגיעים כספי הסיוע שמועברים לפלסטינים, הם יודעים בוודאות לומר כי אין ראיות לכך שהכסף מגיע לידי חמאס. בשל כך, הכספים שהוקפאו יועברו בהקדם האפשרי. יומיים לאחר שפרצה המלחמה הנציבות האירופית הבהירה כי היא פותחת ב"בחינה מחדש" של המשך הסיוע הפיננסי לפלסטינים. בנוסף בכיר בנציבות הודיע על הקפאה מיידית של כספי סיוע לפלסטינים בסך 691 מיליון אירו ועל בחינה מחדש של מיזמי פיתוח. "לעת עתה, מאחר שאין תשלומים עתידיים, לא תהיה הקפאה של תשלומים. בחינת התקציבים אינה נוגעת לסיוע הומניטרי", נכתב בהודעה.

עוד לפני המלחמה הנוכחית, מחצית מהפלסטינים בעזה תלויים בסיוע מזון מהאו"ם. כעת אונר"א, סוכנות הסעד לפליטים פלסטינים, מזהירה כי השטח, שבו מתגוררים יותר משני מיליון בני אדם, נמצא על סף קריסה. ארגוני סיוע ברחבי העולם אוספים תרומות למען האוכלוסייה הסובלת.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;