1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

תיעוד מהמנהרות בשיפא: צה"ל חשף לעולם מה קורה מתחת בית החולים

צה"ל חושף את המשך תוואי מנהרת הטרור, עשרות מטרים של תוואי מנהרה מסועפת, העוברת גם מתחת לבניין הקטארי בבית החולים, חדרי לחימה, מסתור ושהייה של ארגון הטרור חמאס ושני פירי מנהרות נוספים שנחשפו בסמוך לבית החולים בהכוונת השב"כ

יענקי פרברט' כסלו תשפ"ד 22/11/2023 20:50

חדר שהייה ומסתור ממוזג רכבי צה"ל שנלקחו לעזה, בבית החולים שיפא רכבי צה"ל שנלקחו לעזה, בבית החולים שיפא צילום: דובר צה"ל

כוחות מיוחדים של צה"ל ושב"כ בהם יחידת שלדג, עוקץ, יהל"ם, לוחמי חילוץ והצלה וכוחות נוספים, בפיקוד צוות קרב חטיבתי 7, ממשיכים בחישוף תוואי מנהרת הטרור וחשפו כי המנהרה בבית החולים שיפאא’ עוברת ברובה תחת מבני בית החולים.

מאחורי דלת ההדף שנפרצה, אותרו במנהרה חדרי מלחמה, חדר שהייה ומסתור ממוזג, וכן שירותים ומטבח לשהייה ממושכת.

כמו כן, כוחות צוות קרב חטיבתי 7 איתרו פיר שיוצא מתוך מוסד חינוכי ופיר נוסף במרחב הסמוך לבית החולים. בנוסף, הכוחות איתרו במרחב בית החולים אמצעי לחימה רבים וכן ממצאים אשר יכולים להעיד על שהייה קודמת של חטופים.

הממצאים מוכיחים באופן חד משמעי את שיטת הפעולה של ארגון הטרור חמאס שפועל באופן שיטתי מתוך בתי החולים. ארגון הטרור חמאס בונה מתחמי תת-קרקע מתחת לבתי החולים תוך ניצול תשתיות בית החולים, ומנהל מהם לחימה.

הוא מאחסן אמצעי לחימה רבים במוקדים שונים במבני בית החולים ומשתמש במרחב בית החולים וסביבתו כמפקדת טרור תוך שימוש ציני במערכת בתי החולים. זוהי הוכחה נוספת לשימוש שעושה ארגון הטרור חמאס בתושבי רצועת עזה כמגן אנושי, בדגש לחולים ורופאים.

תיעוד מחישוף תוואי המנהרה תחת הבניין הקטארי בבית החולים שיפאא.

מצורף תצלום אוויר ובו אילוסטרציה של תוואי המנהרה שנחשף תחת בית החולים שיפאא'.

מצורף עזר של תוואי המנהרה המשוער העובר תחת הבניין הקטארי בבית החולים שיפאא': 

מצורף תיעוד של מח"ט 7, אל"ם אלעד צורי, מתוך המנהרה וחדר המסתור והשהייה תחת הבניין הקטארי בבית חולים שיפאא'.

מצורף סינק של מפקד אוגדה 36, תא"ל דדו בר כליפא, אודות תוואי מנהרת הטרור בבית החולים שיפאא’, העובר תחת הבניין הקטארי: 

מצורף תיעוד של מפקד פיקוד הדרום, אלוף ירון פינקלמן ומח"ט 7, אל"ם אלעד צורי בסיור בבית בו נמצא הפיר המצוי במרחק של כ-100 מטרים מבית החולים.

מצורף תיעוד של מנהרה שנחשפה בהכוונה של שב"כ, בסמיכות לבית החולים שיפאא’ וקיימת סבירות שמתחברת לבית החולים ולמנהרות של מפקדים בכירים בארגון חמאס.

מצורף תיעוד של פיר נוסף שנמצא במרחק של כ-100 מטרים מבית החולים בתוך בית ששימש ללימוד אנגלית.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. נו.. והעולם התפעל?? אפילו לא עשו נו נו נו אז מה יצא מזה? לא יותר טוב בלי רעש וצילצולים לפשוט על ביה"ח בהפתעה לעצור את המנהל שהיה ברור מראש שהוא מסייע לחמס לתפוס אותם על חם ואולי למצוא חטופים ולהרוג את השאר???  (ל”ת)

    דרור

;