1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

גל איזנקוט, בנו של חבר קבינט המלחמה גדי איזנקוט, נפל ברצועה

בנו של חבר קבינט המלחמה והמרטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט נפל ברצועה. הלוויתו תיערך מחר | לוחם נוסף נהרג בקרב בדרום הרצועה

צביקה סגלכ"ד כסלו תשפ"ד 07/12/2023 18:13

הותר לפרסום גל איזנקוט עם אביו גדי גל איזנקוט עם אביו גדי צילום: באדיבות המשפחה

גל מאיר איזנקוט, בנו של חבר קבינט המלחמה והרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט נפל הבוקר בקרב בעזה, כך הותר הערב לפרסום. רס"ר (במיל') גל מאיר איזנקוט בן 25 מהרצליה, לוחם בגדוד 699 של עוצבת 'חצי האש', נפל בקרבות בצפון הרצועה. הלווייתו תיערך מחר (שישי) בשעה 11:00 בבית העלמין הצבאי בהרצליה.

בנוסף הותר לפרסום כי רס"ם (מיל') יונתן דוד דיטש, בן 34, מחריש, לוחם בגדוד הסיור 6623, עוצבת 'חוד החנית' (55), נפל בקרב בדרום רצועת עזה. שני לוחמים במילואים, לוחם ופרמדיקית מגדוד 53, עוצבת 'ברק' נפצעו באורח קשה. כמו"כ, קצין לוחם מסיירת הנח"ל נפצע באורח קשה. הלוחמים פונו לקבלת טיפול רפואי בבתי החולים ומשפחותיהם עודכנו.


צילום: באדיבות המשפחה

רס"ר במיל' גל איזנקוט נהרג בפיצוץ מטען שאירע בזמן שהצוות התקרב לפיר מנהרה. הוא הוטס לבית החולים אסותא במצב אנוש, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. בזמן התקרית שהה אביו בחפ"ק האוגדה.

יו"ר המחנה הממלכתי, מפלגתו של איזנקוט, השר בני גנץ מסר: "במהלך סיור היום במפקדת אוגדה 162 קיבלנו בשורות קשות, על נפילתו של גל, בנו של חברי גדי איזנקוט. גל לא היסס והתגייס למילואים למען המדינה שאותה חונך לאהוב כל חייו, ושאותה אהב בכל נימי נפשו. יחד עם כל עם ישראל אני שולח חיזוק גדול לגדי ולמשפחה כולה, וחיבוק גדול".

"כולנו מחויבים להמשיך ולהילחם למען המטרה הקדושה שבשמה נפל גל. גדי, אנחנו מכירים עשרות שנים. אצלך הבית הוא תבנית נוף מולדתה של המדינה. אני יודע כמה חזק אתה. כמה מאוחדת המשפחה שלכם. איך תמיד אתה שומר על הבית של כולנו, וגם על הבית האישי שלך. כך יהיה גם כעת, אני בטוח. אתה תשמור על המשפחה, וכולכם תשמרו האחד על השני חזקים", הוסיף גנץ.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר: "לחנה וגדי איזנקוט, שרה ואני שבורי לב על נפילתו של בנכם גל. אנחנו בוכים אתכם. אנחנו מחבקים אתכם. גל היה לוחם אמיץ וגיבור אמיתי. אנו שולחים תנחומים מעומק ליבנו למשפחתכם ולמשפחות כל נופלינו הגיבורים. העם עוטף אתכם באהבה ובהוקרת תודה - היום ולתמיד. מה גדול הכאב. מה עמוק הצער. ממשלת ישראל ואזרחי ישראל אבלים יחד אתכם. גיבורינו לא נפלו לשווא. נמשיך להילחם עד לניצחון".

נשיא המדינה יצחק הרצוג ספד: "מיכל ואני דואבים וכואבים באבלם העמוק של גדי וחנה איזנקוט על נפילת בנם גל בקרבות ברצועת עזה. גדי סיפר לי לא אחת על גל, שהיה תבנית נוף משפחתו – ערכי, חותר למצוינות, ואהוב על כולם. כל חייו מקדיש גדי לביטחון ישראל, לצה״ל ולמדינה והיום הוא ומשפחתו משלמים מחיר כבד מנשוא".

"גל חונך מילדותו לאהבת העם והמולדת ופעל ברוח זו בכל רגע, גם בעת שנהרג. יחד עם העם כולו אני מחבק את משפחת השכול הישראלית, שקורבנה כבד וקשה מנשוא, ומתחייב – נמשיך לשמור על העם שלנו ועל מדינתנו האהובה, למענם ולמעננו. יהי זכרו של גל ושל הנופלים במלחמה ברוך".

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. יהיה זכרו ברוך  (ל”ת)

    ישראל

  2. יהי זכרו ברוך  (ל”ת)

    דרור

;