תל אביב 27° באר שבע 28° חיפה 28° ירושלים 27°
י"ד אדר א' התשפ"ד
23.02.2024

רגע לפני ייאוש: חברת המשכנתאות וההלוואות גייסה מימון והמקווה פתח את שעריו

בית כנסת מפואר בשכונת רוממה בירושלים נקלע למצוקה בעקבות כך שלא חוברו מערכות המקווה בעקבות חוב • רגע לפני שהרים ידיים פנה הגבאי לחברת המשכנתאות המצליחה שגייסה תוך מספר ימים את הסכום הנדרש והמקווה פתח את שעריו

רגע לפני ייאוש: חברת המשכנתאות וההלוואות גייסה מימון והמקווה פתח את שעריו
מקווה טהרה צילום: באדיבות המצלם

בשכונת רוממה בירושלים הוקם מבנה מפואר שם שוכן אחר כבוד בית כנסת ובית מדרש. את המקום פוקדים מאות ואלפי אנשים הן במהלך השבוע והן בימי השבת קודש והחגים אז המקום מלא מפה לפה.

בעקבות הביקוש הגבוה ובעקבות כך שמבנה בית הכנסת נמצא במרכז ריכוז חרדי עצום בעיר ירושלים, החליט גבאי בית הכנסת להקים מקווה טהרה, דבר שגם יניב הכנסה לא מבוטלת לקופת המוסדות.

אלא שרגע לפני שהמקווה נפתח, החליט הקבלן שלא לחבר את מערכות המקווה וזאת בעקבות חוב שנותר על סך מיליון שקלים. הגבאי שלא ידע מהיכן יביא את הסכום העצום נקלע למצוקה שרק הלכה וגברה, ובנתיים המקווה עומד שומם.

רגע לפני שהגבאי הרים ידיים, הוא פנה לחברת "ווגשל משכנתאות והלוואות" העומדת תחת ניצוחו של איש המימון הוותיק ר' מתתיהו ווגשל, אשר נכנס מיד לעובי הקורה ובתוך ימים ספורים כבר השיג את הסכום המלא שהועבר באופן ישיר לגבאי בית הכנסת.

הגבאי שהתרגש מן המהירות והידועה הגדולה מיהר להעביר את הכסף לקבלן ובתוך זמן קצר המקווה פתח את שעריו להמונים, דבר שמכניס סכום גבוה במיוחד מידי חודש בחודשו לקופת המוסדות.

גבאי בית הכנסת סיפר כי, "הייתי ממש על סף ייאוש אך אז מצאתי את ר' מתתיהו אשר באומנות יוצאת דופן ובמסירות שאין דומה לה עשה הכל בכדי לגייס את הסכום המלא לטובת העניין. אני מודה לו מעומק הלב על המסירות וההשקעה שבחסדי שמים הביאה תוצאה מצליחה במיוחד".

מקווה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.writer }} | {{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.writer }} | {{ reply.date_parsed }}
טען עוד