1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. ביטחון

ראש הממשלה הפלסטיני: "מיטוט חמאס לא ריאלי"

ראש הממשלה הפלסטיני קורא לשיתוף פעולה עם חמאס, וחוזה שחיסולו לא יקרה: "מיטוט חמאס? לא ריאלי, הוא יכול להצטרף כשותף זוטר לממשלה"

שלו שינברגכ"ה כסלו תשפ"ד 08/12/2023 12:17

קורא לחמאס לשתף פעולה ראש הממשלה הפלסטיני מוחמד אשתייה ראש הממשלה הפלסטיני מוחמד אשתייה צילום: תנועת רגבים

ראש הממשלה הפלסטיני מוחמד אשתייה אמר בריאיון לבלומברג כי "אם חמאס מוכן לחתום על הסכם ולקבל את המצע הפוליטי של אש"ף, אז יהיה מקום לשיחות. הפלסטינים לא יפוצלו".

בריאיון העריך כי לא ניתן להשמיד את חמאס: "הם בלבנון, הנהגת חמאס היא בקטאר והם גם פה בגדה המערבית... חמאס לפני 7.10 זה דבר אחד, ומאז – דבר אחר". עוד טען כי שילוב חמאס כ"שותף זוטר" בהנהגה הוא פתרון אפשרי שיעזור לקידום הקמת מדינה פלסטינית.

עוד הוסיף: "מה שישראל עושה בעזה זה אקט של נקמה, זה לא יוביל אותם לשום מקום. אין שותף בצד השני – תראו מה נתניהו עושה, הוא רוצה את המשך הכיבוש, ובינתיים הצעירים בשני הצדדים נהיים קיצונים יותר".

אשתייה העריך כי בתום המלחמה יהיו חצי מיליון עזתים עקורים: "אנחנו לא ניכנס לעזה על גבה של תוכנית צבאית ישראלית. העם שלנו שם, אנחנו צריכים להקים מנגנון, וזה דבר שאנחנו עובדים עליו עם הקהילה הבין-לאומית. יהיה צורך עצום בשיקום ובבנייה מחדש".

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לא לא לא. אתם לא תשקמו מחדש  

  נעה

 2. בע"ה בקרוב נעשה לך עזה ותלך לעזאזל  (ל”ת)

  חייל מילואים

 3. נבלה! במקום לקרוא לרוצחים של חמאס להכנע ולהחזיר את החטופים מיד הוא רוצה לצרף אותם לממשלה... לא יקרה!  (ל”ת)


 4. החמאס יושמד!  (ל”ת)


 5. כולכם אותו דבר רוצחים שפלים!  (ל”ת)


 6. גם ה פתח ואשף הם ארגון טרור לכל דבר וצריכים להיכנס לשכם וג'נין וחברון ועוד ולנקות שם ולאסוף את כל הנשק ולהשמיד מנהרות ותשתיות טרור....אחרת הם יתעצמו וזה יפול עלינו...  

  ש

 7. ערביים מוסלמים ימח שמכם ושם מוחמד הכלב ובשם הקוראן המסריח .....  

  אוהב ישראל

;