1. עמוד הבית
 2. יהדות
 3. כשרות

בחלוקי לבן: רבני בעלזא מכל הארץ הגיעו למשחטה • צפו

רבני חסידות בעלזא המרכיבים גם הם את בד"ץ 'קהילות', הגיעו השבוע לביקור במשחטה הגדולה, כשהם לבושים חלוקים לבנים, בחנו את כל שלבי השחיטה ויצאו מגדרם מתכלית ההידור
משה ויסברג • צילום: משה גולדשטייןה' כסלו תשע"ח 23/11/2017 10:11

משה גולדשטיין משה גולדשטייןחברי בד"ץ 'מחזיקי הדת' של חסידות בעלזא הגיעו השבוע לביקור במשחטה הגדולה בארץ "שגב שלום", שבה נערכת השחיטה הגדולה של בד"צ 'קהילות', המורכבת מגדולי הרבנים מכל הקהילות בארץ, ובראשם רבני בד"צ מחזיקי הדת.

הרבנים שלבשו חלוקים לבנים בדקו את כל תהליך השחיטה והבדיקה, שלב אחרי שלב, ויצאו מגדרם מרמת הכשרות הגבוהה ומהידורי השחיטה המופלגים, כאשר הכל נעשה על ידי צוות של שוחטים ובודקים יראי שמים, בראשות רבנים חשובים ותלמיד חכמים מופלגים, המפקחים על כל הנעשה במשחטה.

הרבנים עמדו ליד קו השחיטה במשך כמה שעות ובדקו ועקבו אחרי עוף עוף, כדי לראות מקרוב את כשרות העופות והידורי השחיטה. הרבנים ציינו במיוחד את האווירה הרגועה, שהכל נעשה במתינות וביישוב הדעת ללא שום לחץ ומהירות, ועם הפסקות תכופות להתרעננות, וכך כל עוף נבדק היטב ורק מה שכשר ומהודר לפי כל השיטות והחומרות הוא שמקבל את ההכשר המהודר של בד"צ קהילות ובד"צ מחזיקי הדת.

בתום הסיור הביעו הרבנים הגאונים את תודתם העמוקה לראשי מערכת השחיטה, ובראשם הגאון רבי ישראל פישביין רב המשחטה, על שיתוף הפעולה המבורך עם בד"צ מחזיקי הדת ועל דאגתם והשתדלותם הרבה לכשרות העופות באיכות ובהידור שאין להם אח ורע.

בשעות הצהריים המשיכו הרבנים לסיור רב רושם במפעל של חברת "חסלט", החברה הגדולה בארץ לגידול ירקות ללא חרקים, אשר בהשגחה של בד"צ מחזיקי הדת.

הרבנים הגאונים קיבלו הדרכה מפורטת לכל אורך הסיור, מאת מנכ"ל החברה מר אליעזר ברט, וכתום הסיור ערכו בדיקות מדגמיות ולא נמצא אף לא חרק אחד. הרבנים הביעו את שביעות רצונם מרמת הכשרות המהודרת במקום.

יצוין, כי למערכת הכשרות בד"צ מחזיקי הדת מעבדה פרטית מיוחדת לבדיקת תולעים, ומדי יום ביומו נבדקים באופן מדגמי עשרות סוגי ירקות אשר בחזקת נקיים מחרקים, על מנת לוודא שאכן המוצרים המשווקים בשוק בהשגחת הבד"צ, הינם למהדרין מן המהדרין ללא שום חשש.

בין הרבנים שהשתתפו מכל קהילות חסידי בעלזא באר"י מירושלים, בני ברק, אשדוד, בית שמש וקרית גת, הרבנים הגאונים חברי הבד"צ רבי יעקב גרינוולד מבני ברק, רבי מאיר בראנד, רבי חיים פסח הורוויץ מאשדוד הרב הממונה על השחיטה בביד"צ מחזיקי הדת זה כארבעים שנה, דייני קהל מחזיקי הדת הרבנים הגאונים רבי מרדכי אייכלר מלפנים רבה של עמנואל וכיום חבר ביה"ד המיוחד לענייני כשרות של בד"צ מחזיקי הדת, רבי שמאי קהת הכהן גרוס מירושלים בעמח"ס שו"ת "שבט הקהתי", רבי פנחס לייבוש פדווא מקרית גת - רב המכשיר במערכת הכשרות של בד"צ מחזיקי הדת, רבי דוב מאיר פייבוש מבני ברק, רבי אריה פינק ורבי שמואל יעקב לנדאו מבית שמש, רבי אשר ישעי' זלפריינד ורבי אברהם חיים ברנשטיין מאשדוד, ואליהם נלווה הרה"ח ר' מרדכי בריסק יו"ר קהל מחזיקי הדת ומנכ"ל מערכת הכשרות מחזיקי הדת.

הצלם משה גולדשטיין התלווה למשגיחים ומגיש גלריה מהביקוריםsrc='http://cache.bhol.co.il/ImageBank/orig/orig_22D89239D4824BE7894F482C7FC441F0.JPG' alt='' width="714" />

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לאכול עופות עם חסה או כרוב קצוץ זה טעים  (ל”ת)


 2. תקלות כשרותיות  

  מוטי

  • הייתי שם  

   יצחק

  • גם אני שמעתי שיש בעיות  

   משה

;